Kiralama Sıkça Sorulan Sorular

1. Nasıl kiralama yapabilirim?

Teknobonus’tan istediğiniz ürünü online olarak kiralayabilirsiniz.

Sistem basitçe şöyle işliyor:

  • Her ürün için 1-3-6 ve 12 aylık kiralama seçenekleri var. Kiralama süresinin içinde istediğiniz zaman kiralamanı uzatabilir aylık kira tutarını azaltabilirsiniz.

  • İstediğiniz ürünü istediğiniz kira süresi için seçtikten sonra Teknobonus hesabını oluşturup ödeme adımına geçmeniz gerekiyor. Kimliğiniz teyit ve diğer bilgiler kontrol edildikten sonra siparişiniz onaylanıyor. 

  • Siparişinizin onaylanmasından sonra ürünü hemen kargoluyoruz. Teslim tarihinden itibaren kira süreniz başlıyor. Cihaz kirasını, kira süresi boyunca her ay kredi kartınızdan çekiyoruz.

  • Seçtiğiniz kiralama süresi bittikten sonra cihazınızı kargo ile iade edebilirsiniz veya kira süresini uzatabilirsiniz.

2. Kiralama için depozito veya kredi kartında bloke alınıyor mu?

Hayır. Teknobonus’ta depozito veya kredi kartından bloke alınmaz. Yalnızca aylık kira bedelini ödersiniz.

3. Ürün kiralama süresi ne kadardır?

İstediğiniz ürünü 1-3-6- ve 12 aylık olarak kiralayabilirsiniz.

4. Kira süresi bitince ürünü nasıl teslim ediyoruz?

Kira süresi bitince cihazı ve aksesuarlarını bize kargoluyorsunuz. Cihazı ve aksesuarları kontrol ediyoruz ve kargonuzu aldığımızı yazılı olarak teyit ediyoruz. Sonra kira sözleşmenizi sona erdiriyoruz.

5. Kira süresini uzatabilir miyim?

Teknobonus 1, 3, 6 ve 12 aylık kiralama seçenekleri sunar. Dilediğiniz zaman kira süresini uzatabilir ve aylık kira ödemelerinizi azaltabilirsiniz.

6. Kiraladığım ürünü ne zaman teslim etmeliyim?

Kiraladığınız ürünü kira süresi bitmeden en az 1 gün önce kargoya vermeniz gerekmektedir. Kargoya zamanında verilemeyen ürünler için kira bedeli tahsil edilebilir.

7. Kiraladığım ürün arızalanırsa veya hasar alırsa ne olur?

Ürün arızalanır veya hasar alırsa Müşteri Hzimetlerimize bilgi vermeniz gerekiyor. Bu durumlarda hasar onarım kaydı oluşturuluyor ve ürünü kargo ile en yakın servis noktamıza yönlendiriyoruz. Ürünün onarımı yapıldıktan sonra ve ürün çalışır duruma geldikten sonra size geri gönderiyoruz.

8. Kiraladığım ürünün arızalanması ve hasar alması durumunda ne ödüyoruz?  

Ürün arızalarında bir ücret almıyoruz. Ürün hasarlarında, tamir bedelinin yüzde 80’ini biz karşılıyoruz. Geri kalan tutarı kredi kartınızdan çekiyoruz. Oluşan hasarların kazayla olmuş olması önemli. Cihazlara kasten verilen hasarlar kapsam dışıdır.

9. Cihaz tamir edilemeyecek kadar hasarlı ise ne oluyor?

Cihazın tamir edilmesi mümkün değilse veya tamir fiyatı cihaz fiyatından yüksekse, ürün perakende satış fiyatının yüzde 80’ini biz karşılıyoruz. Geri kalan tutarı kredi kartınızdan çekiyoruz.

10. Teknobonus nasıl durumda cihaz kiralar?

Teknobonus, yeni veya yeni gibi olan cihazlar kiralar. Cihazlar tekrar kiralanmadan önce detaylı bir kalite kontrol ve yenileme işleminden geçer. Böylece kiralanan her ürün harika durumda olur. Eğer cihaz beklediğiniz gibi çıkmazsa müşteri hizmetlerimiz yardımcı olmaktan memnuniyet duyar.

11. Kiraladığım ürünü orijinal kutusunu muhafaza etmem gerekir mi?

Evet. Lütfen orijinal kutuyu muhafaza edin ve ürünü iade ederken kutuya yerleştirin. Böylece her ürün kiralayan kullanıcımız sizinki kadar keyifli bir deneyime sahip olsun.

12. Hasarlı bir ürün teslim alırsam ne yapmalıyım?

Hasarları en geç ürünü teslim aldıktan iki (2) iş günü içerisinde müşteri hizmetlerine bildirmeniz gerekmektedir.

13. İade edeceğim ürünlerden verilerimi ve hesaplarımı silmeli miyim?

Evet, iade işlemlerini onaylayabilmemiz için tüm bilgi, belge ve kullanıcı hesaplarının kaldırılması gerekmektedir. Cihazın fabrika ayarlarına geri getirilmesi gerekiyor.

14. Kira sürem bittikten sonra kullandığım ürünü satın alabilir miyim?

Evet satın alabilirsiniz.

15. Müşteri hizmetleri ile nasıl iletişime geçebilirim?

Müşteri hizmetlerimize destek@teknobonus.com e-posta adresimizden ya da 0216 208 5508 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bültene Üye Olun...
Yeniliklerimizden Haberdar Olun.

Özel kampanya ve indirimler anında cebinize gelsin!

Kiralık Ürün Talep Sepetim