İADE KOŞULLARI

www.teknobonus.com internet sitesi üzerinden elektronik ortamda kiralama siparişi vermeniz durumunda, sizlere sunulan Mesafeli Kiralama Sözleşmesi’ni ve Ön Bilgilendirme Formu’nu kabul etmiş sayılırsınız. Bu metin, Kiralama Sözleşmesi ve Bilgilendirme Formu yerine geçmemektedir.

 

Kiracı sözleşme süresinin sona ermesi durumunda, ürün/ürünlerin teslim ederken, aynen teslim aldığı gibi orijinal kutusu ile tam ve eksiksiz, her türlü ayıptan âri şekilde teslim etmekle yükümlüdür. Eksik gönderilen kutu, ambalaj ve aksesuarlar, iade tarihindeki perakende piyasa fiyatları üzerinden ücretlendirilecek ve kiracından tahsil edilecektir.

 

Kiracı, kiraladığı ürün/ürünlerin aynısını teslim etmek zorundadır. Kiralanan ürün/ürünlerin IMEI numarası ve seri numaraları ile ürün/ürünlerin tespitine yarayan diğer işaret ve kayıt numaraları kontrol edilecektir. IMEI veya seri numaraları kasten silinmiş ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir. Bu durumda Kiralama Sözleşmesi’nde yer alan koşullara göre işleme alınacaktır.

 

İade öncesi yapılması gereken işlemler;

  • Ürün/ürünler iade edilmeden önce şifrelemeler kaldırılmalı, Kiracı hesapları kaldırılmalı ve fabrika ayarlarına geri getirilmelidir.
  • Ürün/ürünler hafızasında yer alan bilgi, belge, dosya, resim ve türevleri dahil tüm veriler iade edilmeden önce silinmelidir.
  • Teknobonus, ürün/ürünlerde yer alan verilerin muhafazasından sorumlu değildir.
  • Kiracı’nın kiralamış olduğu Cihaz’ı satın alma talebi olursa bu hususu Kiraya Veren’e teklif etme hakkı bulunmaktadır. Bedel Kiraya Veren tarafından belirlenecektir.

 

İade süresi:

  • Kiracı, sözleşmenin süresi bitmeden 2 (iki) gün önce ürün/ürünleri Teknobonus’a geri göndermek zorundadır.
  • Kiracı, ürün/ürünlerin Teknobonus’a teslim ederken teslim ettiğine dair sözleşme ekinde (ek-2) yer verilen geri alma/iade teslim tutanağını imzalamakla yükümlüdür.
  • Kiracı belirtilen süre içerisinde ürün/ürünleri Teknobonus’a geri göndermez ise her gün için günlük kiralama bedeline denk olarak şekilde bedeli ödemekle yükümlüdür.
  • Ürün/ürünler Teknobonus’un tarafınıza ileteceği kurye/kargo yöntemi ile karşı ödemeli olarak Teknobonus posta adresine gönderilecektir.

 

 

Sözleşme hükümlerine uygun olağan kullanım dışı meydana gelen hasarlar ve eksilmeler sözleşmede yer alan tamirat hükümlerine göre işleme alınacaktır.

 

Detaylı bilgi ve destek için destek@teknobonus.com e-maili üzerinden veya 0216 208 5508 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Bültene Üye Olun...
Yeniliklerimizden Haberdar Olun.

Özel kampanya ve indirimler anında cebinize gelsin!

Kiralık Ürün Talep Sepetim