Marka Garantili İkinci El Nedir?

Piyasada teknolojik ürün çeşitliliği tüketiciyi yeni ürün alımına yönlendirmektedir. Son dönemdeki kur fiyatlarındaki artış ve zor ekonomik durumlardan dolayı, ikinci el teknolojik ürünlerin popülerliğini artırmaktadır. İkinci el teknolojik ürünlere yönelen tüketiciler uygun ve kaliteli ürün araştırması yapmaktadır. Bu araştırmalar sonucunda Marka Garantili İkinci El teknolojik ürünlerle de karşılaşmaları mümkün. Peki Marka Garantili İkinci El Nedir?

 

İkinci El Nedir?

İkinci el ürünler; farklı nedenlerden dolayı sıfır ambalajından çıkarılan daha sonra yazılımsal, teknik ve kozmetik kontrolleri yapıldıktan sonra satışa tekrar sunulan ürünlerdir. İkinci el ürünler, satıcı firmalar tarafından oluşabilecek problemlere karşı test edilir ve kullanılabilir durumda satışa sunulur. Kişisel ürünlerde önceki kullanıcıya ait bilgiler kalıcı olarak silinir ve ürün fabrika ayarlarına getirilir. İkinci el ürünler, genellikle satıcı firma tarafından 1 yıl garanti kapsamındadır. Bu garanti kapsamında oluşabilecek sorunlarda firmanın anlaşmalı olduğu teknik servisler de tamir işlemi yapılmaktadır.

 

Marka Garantisi Nedir?

Marka Garantisi, ürünün üreticisi olan markaların kendi ürünleri için verdikleri garantidir. Marka Garantisi minimum 2 yıldır ve ürün kullanılmaya başladığı anda garanti süresi başlar. Örneğin, bir cep telefonu aldığınızda Marka Garantisi telefona sim kartınızı takıp kullanmaya başladığınız anda başlar.

 

Marka Garantisinin Avantajları Nelerdir?

Marka Garantisi avantajları;

  • Marka garantisi olan üründe oluşabilecek sorunları marka karşılamaktadır.
  • Ürününüzde üretim kaynaklı bir sorun olduğunda marka garantisi ile sorunun giderilmesini talep edebilirisiniz.
  • Ürünü kullandığınızda oluşan teknik sorunlarda marka garantisi kapmasında giderilmesini talep edebilirsiniz.
  • Marka garantisi kapsamında çözülemeyen sorunlar olursa Marka ürününüzün değişimini ya da iadesini yapabilir.
  • Marka garantisi kapsamına giren tüm sorunlar ücretsizdir.
  • Tüketici kaynaklı oluşan sorunların marka garantisine girmediğini belirtmekte fayda var.

 

Marka Garantili İkinci El Nedir?

Marka Garantisi devam eden ikinci el ürünler Marka Garantili İkinci El olarak geçmektedir. Bu ürünlerin marka garantisi devam etmektedir. Marka garantili ikinci ellerde garanti süresi sıfır üründeki gibi 2 yıl değildir. Burada ürünün kullanıma başlandığı ilk tarih dikkate alınmalıdır. Örneğin; ürün Ocak 2022 tarihinde aktive edildiyse ve siz ürünü ikinci el olarak Nisan 2022’de satın aldıysanız, ürünün 4 ay garanti süresi geçmiştir ve 20 ay Marka Garantisi devam etmektedir.

Marka Garantisi devam eden ikinci el ürün aldığınızda garanti kapsamında oluşabilecek sorunlarda, ürünü markanın yetkili servislerine götürebilir ve ücretsiz olarak sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz.

Peki Marka Garantili İkinci El nereden alabilirsiniz?

Marka Garantili İkinci El ürünler için Teknobonus.com’u ziyaret etmeyi unutmayın.