Kiralık Cep Telefonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Cep telefonları her gün farklı modellerle sunuluyor. Özellikle yeni nesil teknoloji ile desteklenen telefon modelleri son dönemde oldukça fazladır. Yüksek döviz kurları ve değişen maliyetler nedeniyle, kiralık telefon ile telefon satın alım maliyetinden kurtulmak mümkün. Kiralama fiyatları, son zamanlarda popüler olan akıllı cep telefon modelleri için oldukça uygundur. Kiralama fiyatlarındaki uygunluk, döviz kurlarındaki artış sebebiyle telefon kiralama günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir. Peki kiralık cep telefonu alırken nelere dikkat edilmeli? Sizin için bu yazımızda bu soruya cevap veriyoruz.

  1. Güvenlik Kontrolü

Kiralık cep telefonu alırken öncelikle güvenlik kontrolü yapılmalıdır. E-Devlet üzerinden yapacağınız basit bir IMEI sorgulama ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Güvenlik açısından telefon faturasını merak etmek oldukça önemlidir. Faturasız telefonların çalınması kolay olduğu için bu telefonları almak da suç.

  1. Fiziksel Özelliklerini Kontrol Edin

Kiralık akıllı telefon üzerinde dikkatle yapılması gereken en önemli kontrollerden biri de fiziksel özellik kontrolüdür. Telefonda ezik veya çizik olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca kiralık telefonunuzun güvenliğini dikkatlice kontrol ederek daha önce herhangi bir ekran değişimi yapılıp yapılmadığını anlayabilirsiniz. Kamerayı kontrol ederek telefonunuzun yakalama performansını kontrol edebilir ve piksel durumunu anlayabilirsiniz. Ayrıca telefon hoparlörünü deneyebilir ve ses kalitesini kontrol edebilirsiniz. Son adım olarak, kiralık cep telefonunuzun herhangi bir önemli donanım parçasının değiştirilip değiştirilmediğini bilmeniz gerekir. Basit parça değişimleri yapılmış olan kiralık cep telefonlarını tercih etmek, uzun süreli kullanıma olanak sağlar.

  1. Batarya Kontrolü

Kiralık akıllı telefonun en önemli parçalarından biri de bataryadır. Kiralık cep telefonu satın alırken, telefon menüsünden veya çeşitli pil testi uygulamalarıyla telefonunuzun pil sağlığını kontrol edebilir ve buna göre gerekli değişimleri yapabilirsiniz.

Telefonların 3-4 saat kullanımdan sonra arızalandığı durumlar vardır. Kısa süreli bir garanti bile sizi bu tür durumlardan koruyacaktır. Teknoloji geliştikçe ve cihaza yeni özellikler eklendikçe, test süresi daha uzun ve daha karmaşık olacaktır.

Bu nedenle, kiralık cep telefonu satın alırken dikkate alınması gereken birçok şey vardır. Kiralık telefonunuzun garantisi sona ermiş olsa bile, aldığınız cihaza garanti veren bir şirketten satın almanız daha güvenlidir. Öte yandan, bir şeyler ters giderse binlerce lirayı boşa harcamış olabilirsiniz.

Teknobonus, kiralık cep telefonlarını güvenle satın alabilmeniz için yeni telefon alternatifleri sunuyor. Kiralık akıllı telefonlara Teknobonus online mağazasından ulaşabilirsiniz. Teknobonus uzman ekibinin taksitlerini 12 ay daha uzattığı en popüler kiralık akıllı telefon modellerine sahip olabilirsiniz. Teknobonus sigortası ile indirimli fiyata kiralık cep telefonu modellerini rahatlıkla kiralayabilirsiniz.