İkinci El Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İkinci El telefonlar; günümüzde sıfır telefon fiyatlarının çok artması, insanların parasını gereksiz harcamak istememesi gibi sebeplerden popüler bir hale gelmiştir. Her konuda olduğu gibi İkinci El telefon alırken de dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktayı sizin için derledik. İkinci El telefon almadan önce mutlaka bu yazımıza göz atın.

İkinci El telefon alırken dikkat etmeniz gereken noktalar:

 • Garanti Süresi
 • Kutu İçeriği
 • Bakım Durumu
 • Kozmetik Durumu
 • Satıcı Firma
 • Fiyat
 • Teknik Destek

 

 1. İkinci El Telefonlarda Garanti Süresi ve Kapsamı

Her üründe olduğu gibi İkinci El telefon alırken de dikkat edilmesi gerekenlerin en başında garanti gelmektedir. Yeterli uzmanlığı bulunmayan ve herhangi bir yetkiye sahip olmayan kişiler ve firmalar ikinci el telefonları İkinci El adı altında satışa sunabilmektedir. Bu firmalar genellikle yazılı bir garanti verememektedir. Telefonda yenilenen şeylerin neler olduğunu bilmemek kişilerin İkinci El telefonlardan kaçınmasına sebep olmaktadır. Garanti insanların İkinci El telefon almaktan kaçınmalarının önüne geçer. Garantili olarak satışı yapılan İkinci El telefonları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Burada sağlanan garantinin süresini ve garanti sağlayan tarafı kontrol etmeyi atlamayın. Teknobonus satışa sunduğu İkinci El telefonlar için tam 12 ay boyunca garanti sunmaktadır. İstediğiniz İkinci El telefonu gönül rahatlığı ile teknobonus.com’dan satın alabilirsiniz.

 1. İkinci El Telefonlarda Kutu İçeriği

İkinci El telefonların kutu içerikleri değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak bayiler ve çeşitli firmalar İkinci El telefon aldığınızda sadece telefonu gönderir. Bu sebeple inşalar kulaklık ve şarj aleti için ekstradan para vermek zorunda kalabiliyorlar. Bundan dolayı İkinci El telefon alırken kutu içeriğine dikkat etmelisiniz.

 1. Yenilenme Durumu

İkinci El telefonların çeşitli testlerden geçmesi ve bütün parçalarının tek tek kontrol edilmesi gerekir. Sadece ekran sorununun veya batarya sorununun çözülmesi ya da format atılması telefonların İkinci El telefon olarak satışa çıkması için yeterli olmaz. Bu noktada güvenilir ve bilinir noktalardan İkinci El telefon almanızı öneririz. Alanında uzman ve yeterli tecrübeye sahip olan firmalar açık bir şekilde telefonun durumunu sizlere sunabileceklerdir.

 1. İkinci El Telefonların Kozmetik Durumu

İkinci El bir telefonun içi kadar dışı da önemlidir. Başka bir deyişle telefonun kasasında, ekranında veya çerçevesinde çizik veya kırık olup olmadığı konusu önemlidir. İkinci El telefon alırken sadece format atılma durumuna değil, kozmetik durumuna da dikkat etmek gerekir. İkinci El olarak satın alınan telefonun bütün fonksiyonlarını yerine getirmesi, parmak izi, kamera ve dokunmatik ekranının sorunsuz çalışması önem arz etmektedir.

 1. Satıcı Firma

İkinci El telefon alırken doğru firmadan alışveriş yapmak sizi her yönüyle memnun edecek ve güvende hissettirecektir. Yanlış firmadan İkinci El telefon satın almak pişman olmanıza sebep olabilir. Bu nedenle İkinci El telefon alırken alanında uzman, güvenilir ve garanti veren firmaları tercih etmek gerekir. Sizlerde İkinci El telefon alırken alanında uzman Teknobonus2u tercih edebilirsiniz.

 1. İkinci El Telefonların Fiyatları

İkinci El telefon alırken genel bir piyasa değerlendirmesi yapakta fayda var. Satın almayı düşündüğünüz telefonun İkinci El fiyatı ve sıfır fiyatı birbirine yakın ise İkinci El telefon almak çok mantıklı olmayabilir. İkinci El telefonların elektronik kirliliği ortadan kaldırıp, tasarruf etmek amacıyla eski cihazların tekrardan kullanıma kazandırılması amacıyla satışa sunulduğunu da atlamamak gerekir. Bu sebepten fiyatların uygun olması gerekmektedir. Bu nedenle İkinci El telefon alırken sıfır fiyatlarını incelemeyi atlamayın.

 1. İkinci El Telefonlarda Teknik destek

İkinci El telefon alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise satın alım yapacağınız firmanın size teknik destek sağlamasıdır. Satın alımdan sonra karşılaşacağınız teknik sorunlarda da firmanın yanınızda olması ve sorunlarınızı en kısa sürede çözmesi gerekmektedir. Bu sayede güvenli bir alışveriş yapmış olursunuz. Ayrıca teknik destek İkinci El telefonlarda oluşabilecek herhangi bir problemde sorununuzun kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmanızı sağlar. Bu sayede teknik arızalar yaşadığınızda ekstra ödeme yapmanız gerekmez.

Teknik destek için https://teknobonus.com/contact/ linkinden bize ulaşabilirsiniz.